Transport ponadnormatywny

Transport ponadnormatywny
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

transport-ponadnormatywny-7Najogólniej rzecz biorąc transport ponadnormatywny to przewóz towarów o dużych, niestandardowych rozmiarach. W zależności od rodzaju transportu definicja ta może się nieco różnić.
W transporcie drogowym mówimy o transporcie ponadnormatywnym, gdy wymiary lub waga towarów przekraczają ogólnie przyjęte parametry standardowego zestawu drogowego. Przykładem takiego transportu może być transport większych maszyn.
W przypadku drogi morskiej mamy do czynienia z transportem ponadnormatywnym, gdy przewożony ładunek ma wymiary od kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów i waży od kilkuset do kilkudziesięciu ton. Taki transport wymaga wówczas specjalnego statku.
W transporcie lotniczym, wykorzystanie transportu ponadnormatywnego odbywa się wówczas, gdy ładunek nie jest w stanie zmieścić się na pokładzie samolotu rejsowego.
Korzystanie z transportu ponadnormatywnego jest również uregulowane prawnie. Istnieje wiele dokumentów krajowych i międzynarodowych dotyczące tego zjawiska. W przypadku transportu drogowego możemy nawet mówić o specjalnych regulacjach, które ze względu na ciężar ładunku decydują o trasie przejazdu.

Pozostałe teksty o motoryzacji i transporcie:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy w Sosnowcu łatwo wyszukać firmę zajmującą się przeprowadzkami?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • Trzeba dbać o swój samochód

    Jest wiele wspaniałych osiągnięć i wynalazków ludzkości, które zrewolucjonizowały nasze codzienne życie. Jednym z takich osiągnięć jest motoryzacja, która pozwoliła całkowicie zmienić podejście do podróżowania. Dzięki samochodom możemy przemieszczać się szybko i wygodnie i dojechać bezpośrednio do miejsca docelowego. Jednak czasami przyjemność z jazdy jest nam odbierana. Dzieje się tak wtedy, gdy awarii ulega nasz…

    Read more
  • Przewóz osób do Niemiec