Transport ponadnormatywny

Transport ponadnormatywny
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

transport-ponadnormatywny-7Najogólniej rzecz biorąc transport ponadnormatywny to przewóz towarów o dużych, niestandardowych rozmiarach. W zależności od rodzaju transportu definicja ta może się nieco różnić.
W transporcie drogowym mówimy o transporcie ponadnormatywnym, gdy wymiary lub waga towarów przekraczają ogólnie przyjęte parametry standardowego zestawu drogowego. Przykładem takiego transportu może być transport większych maszyn.
W przypadku drogi morskiej mamy do czynienia z transportem ponadnormatywnym, gdy przewożony ładunek ma wymiary od kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów i waży od kilkuset do kilkudziesięciu ton. Taki transport wymaga wówczas specjalnego statku.
W transporcie lotniczym, wykorzystanie transportu ponadnormatywnego odbywa się wówczas, gdy ładunek nie jest w stanie zmieścić się na pokładzie samolotu rejsowego.
Korzystanie z transportu ponadnormatywnego jest również uregulowane prawnie. Istnieje wiele dokumentów krajowych i międzynarodowych dotyczące tego zjawiska. W przypadku transportu drogowego możemy nawet mówić o specjalnych regulacjach, które ze względu na ciężar ładunku decydują o trasie przejazdu.

Pozostałe teksty o motoryzacji i transporcie:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy w Sosnowcu łatwo wyszukać firmę zajmującą się przeprowadzkami?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze i opinie:

Zobacz także:

  • Transport mebli Katowice

    W dzisiejszych czasach ludzie stają się coraz bardziej mobilni. Częste zmiany miejsca zamieszkania spowodowały, że rozwinęły się firmy, które oferują odpłatny transport mebli Katowice są jednym z miast, w którym również możemy zorganizować przewóz naszych bagaży. Warto zarezerwować termin przewozu na dużo wcześniej. Aby to zrobić wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę transport mebli Katowice i…

    Read more
  • Transport chorych